Adam Střelec


česky english deutschAdam Střelec

Rád pracuji se dřevem, cítím jeho vůni a vytvářím z něj něco neobvyklého.

Jmenuji se Adam Střelec a pocházím z Lískovce, malé vesnice nedaleko Frýdku-Místku, ve kterém jsem se narodil.

Po absolvování základní školy jsem se vyučil stolařem na dřevařské střední škole. Po zdárném ukončení tohoto tříletého studia, jsem pokračoval nadstavbovým studiem s maturitou. Už v této době mne začala zajímat umělecká práce se dřevem.


Rád jsem pracoval s dláty a postupem času jsem zkusil dřevěné intarzie, dřevořezbu, šelakovou polituru a další techniky. Člověk se učí a zdokonaluje celý život, proto bych chtěl pokračovat v tom, co dělám a zdokonalit se na maximum - rád bych se jednou umělecké práci věnoval na plný úvazek.

Na umělecké stolařině se mi nejvíce líbí hledat pravou podstatu dřeva, nechat vyniknout jeho křivky, které by jinak nebyly patrné. Nejraději mám tajemné exotické dřeviny jako jsou například palisandry, ebeny, různé druhy kořenic… Nezapomínám však ani na české dřeviny jako je švestka, javor očkový, ořech…


Jsem velkým fanouškem filmu Pán prstenů (The Lord of the Rings), tato inspirace je patrná i v mé práci. Nyní trpělivě očekávám další film s touto tématikou – Hobit (The Hobbit).