Adam StřelecDamaškové nože Damaškové nože Damaškové nože Damaškové nože Damaškové nože Damaškové nože Damaškové nože Damaškové nože

Damaškové nože

Perfektního kuchaře dělají i perfektní nože.

Tato luxusní nabroušená edice je opravdu pro náročné. Pravý damašek s profi výbrusem od perfektního kováře zaručí snadné krájení.

Velká čepel : většina nožů z damašku jsou poměrně těžké, tato čepel byla vybroušena pro extrémní řezivost a minimální hmotnost, 18-centimetrová čepel váží pouhých 140 g. Malá čepel měří 9 cm.

Rukojeti : jsou vyrobeny z pravého bílého ebenu. Záštita a patice - ořech tagua.

Podstavec je jasanový, s kůrou pro efekt. Dlab v podstavci je zadlabán ručně tak, aby nože krásně dolehly. Nůž drží krásně na podstavci díky neodymovým magnetkům. Zavěšení podstavce je na jednoduchý a účinný patent. Musíte si ovšem přesně vypočítat navrtání šroubů na zeď. Pro šikovného řemeslníka poblíž Vás nebude problém šrouby v hmoždince nainstalovat. Šrouby s hmoždinkami dodávám k podstavci.

Povrchová úprava : (rukojeti+ podstavec) kvalitní polyuretanový lak, se kterým se nemusíte bát vlhkosti, ani alkoholu v kuchyni.

Obrázky jsou ilustrativní, není možno ukovat naprosto identickou čepel s identickou kresbou, stejně tak rukojeti z masivu, nebo podstavec.

Rukojeti z bílého ebenu jsou velice špatně dostupné, proto se při objednávce řeší rukojeti individuálně!

Lze měnit délka čepele, tvar, podstavec, rukojeť. Jsem schopen se přizpůsobit Vašim požadavkům.

Mohu vyrobit pouze 1 nůž bez podstavce. Cena dohodou.


Materiály: damašková ocel + dřevo dle výběru

Povrchová úprava: polyuretanový lak

Rozměry: čepel malého nože cca 10 cm, velkého cca 18 cm

« zpět na výpis výrobků